Hana Šmídová

Je zbytečné léčit oko bez hlavy, hlavu bez těla a tělo bez duše.
- Hippokrates
https://www.inomentors.cz/wp-content/uploads/2024/02/medailonek-Hanka-2.jpg
Proč právě Tradiční čínská medicína

S Tradiční čínskou medicínou jsem se blíže seznámila zhruba před deseti lety, tenkrát ještě jako pacientka. Její pojetí vnímání člověka a světa kolem mi doslova učarovalo. Následné čtyřleté studium na 1. škole TČM v Praze mi dalo základ pro další poznání této krásné celostní medicíny s historií a generacemi ověřenou zkušeností.

Fascinují mě její principy, které definuje na základě pozorování světa přírody a lidského těla.

Důležitou filozofií je projevená dualita, harmonie Jinu a Jangu, která zajišťuje zdravé fungování našeho vnějšího i vnitřního světa.

O co usiluji

Mým zájmem je podpora této harmonie. Z pohledu zdraví je to primárně zdravý životní styl, na který kladu velký důraz. Týká se všech našich každodenních návyků, ale také způsobu myšlení a chování. Sebereflexe a případné změny jsou podstatným prvkem léčby. V Tradiční čínské medicíně je tomuto tématu věnováno rozsáhlé učení Yang Shen Fa. Což v překladu znamená Umění pěstování života ve zdraví. Obsahuje soubor doporučení týkající se stravy, práce s myslí a emocemi, cvičení a masážních technik. Uvádí se, že za úspěchem léčby stojí ze 70%, zbylých 30% ovlivňuje fytoterapie a stimulace akupunkturních bodů.

Cesta osobní zkušenosti

Ze své osobní zkušenosti mohu výše uvedené jen potvrdit. Svým přístupem k sobě samé jsem se kdysi dovedla téměř k vyhoření. Musela jsem změnit nejen jídelníček, ale především celkový postoj k sobě i svému životu.

Pro vyléčení bylo třeba pochopit, že vše co se mi děje, včetně nemoci, není náhodou. A za to jsem musela převzít plnou odpovědnost. Zásadní byla a stále je práce s myslí a emocemi.

Začala jsem hledat kdo jsem a kam směřuji. Ukončila pracovní poměr v bance a zapsala se do studia čínské medicíny. Věnuji se věcem, které mi dělají radost.

Co vám mohu nabídnout

Stále se učím a rozvíjím po profesní i osobní stránce. Pravidelně medituji, cvičím qigong a různé dechové techniky. Volný čas ráda trávím v přírodě.

Zajímám se o zdravé stravování, nejen z pohledu čínské dietetiky, ale také poznatků současné vědy. Jsem akreditovaná výživová poradkyně.

Aktuálně navštěvuji 7 měsíční výcvik Transformativní kouč. Vedle léčení těla jsem hledala nejefektivnější způsob pro léčení duše. A v transformativním koučinku jsem jej našla. Jeho důležitou součástí je naslouchání. Otevírá prostor pro zvědomění příčin, které stojí za vychýlením těla z rovnováhy a podílí se tak zásadně na vzniku nemoci.

Styl mé práce

Společně budeme o těchto příčinách přemýšlet a prozkoumáme jejich původ. Naučím vás  vnímat potřeby svého těla a podíváme se na váš životní styl. Nastavíme jeho udržitelnou a zdraví prospěšnou podobu. Navedu vás na cestu sebepoznání a napojení se na vlastní moudrost. Za sebe i svůj život převezmete plnou odpovědnost. Prohloubíte pocit své jedinečnosti, sebehodnoty a důvěry v sebe i život sám.

Jaké metody používám

Své znalosti z oblasti zdravého životního stylu ráda propojuji s transformativním koučinkem a léčebnými metodami Tradiční čínské medicíny (masážní celotělová a kosmetická technika guasha, fytoterapie a akupresura).

Ráda Vám budu oporou na cestě za poznáním. Člověk má velmi silné samoléčebné schopnosti, jen mu v tom nesmíme bránit.

Absolvované kurzy:
 • 2023 – dosud: Transformativní koučink (7 měsíční výcvik koučinku, Porozumění mysli)
 • 2024: Kosmetická a ozdravná guasha (1. škola Tradiční čísnké medicíny – TČM; první výukové centrum guasha masaží v Evropě)
 • 2023: Guasha – masáž těla pro prevenci, ozdravení a diagnostiku dle TČM (1. škola TČM)
 • 2023: Letní retreat Qigong (Lotus Nei Gong Prague)
 • 2022: Výživový poradce (Vital Institut)
 • 2020: Trauma sensitive jóga (PhDr. Šárka Soudková, Ph.D., TCTSY-F)
 • 2019: Akupunktura podle pěti prvků (1. škola TČM)
 • 2017 – 2018: Neigong (Studijní program Andao Qigong)
 • 2017: Letní retreat Qigong (Andao Gigong)
 • 2017 – 2020: Studium Tradiční čínské medicíny (Akupunktura, Fytoterapie, Dietetika, Metoda Yang Shen Fa – pěstování života ve zdraví)

Reference našich klientů

https://www.inomentors.cz/wp-content/uploads/2016/07/quote-white.png

Hani já ti musím napsat. Já jsem po té masáži úplně nadšena. Jsem takova odlehčená na těle i na mysli, jakoby se z te hlavy a obličeje uvolnilo hodně napětí, je mi tak lehce a mám pocit, ze se mi zlepšil zrak. Jak jsem včera pak chodila po městě, přečetla jsem věci, který bych normalne neprecetla. A celkově byly ty oci mnohem víc uvolněný. Takže dekuju a pokusím se příští týden abychom mohli znovu pokud budeš pro, ještě jednou děkuju, 😊

ANETA

https://www.inomentors.cz/wp-content/uploads/2016/07/quote-white.png

Na zázračné guashe jsem již byla 4x. Musím zcela potvrdit, že je opravdu ozdravná a kosmetické výsledky jsou až neuvěřitelné. Ale hlavně, je to pro mě vždy hodina a půl naprostého blaha. Terapeutka Hanka je krásná éterická bytost, od které každý dotek je neskutečně příjemný. Vždy si připadám, že cca po půl hodině se dostávám „do jiných dimenzí“. V tomto uspěchaném světě, je velmi prospěšné si dopřát kousek klidu a nechat se hýčkat. Po prvním sezení se naplno projevil ozdravný efekt: Tělo se čistilo z hloubky, objevilo se mi nejen drobné akné, ale dokonce ječné zrno a opar. Vše do 5 dnů zmizelo. Po druhem sezení již byla pleť naprosto krásná a čistá a mohly se naplno projevit kosmetické výsledky. Ty již byly částečně vidět po prvním sezení, ale s každou další návštěvou se jen stupňují. Vrásky kolem očí jsou viditelně jemnější a celý obličej září, čehož si všímá široké mé okolí. Je jasné, že pochvaly od přátel hřejí, ale ten vnitřní pocit, ten se ani nedá popsat. Děkuji vám paní Haničko. Jsem za vás velmi vděčná.

KLÁRA

https://www.inomentors.cz/wp-content/uploads/2018/01/bgn-celeste-quote-scaled.jpg
Mám zájem o první schůzku s terapeutem.
Napište nám, nebo jen zanechte kontakt a my se Vám ozveme.

  https://www.inomentors.cz/wp-content/uploads/2018/01/bgn-celeste-quote-scaled.jpg
  Mám zájem o první schůzku s mentorem.
  Napište nám, nebo jen zanechte kontakt a my se Vám ozveme.

   https://www.inomentors.cz/wp-content/uploads/2018/01/bgn-celeste-quote-scaled.jpg
   Mám zájem o první schůzku s mentorem.
   Napište nám, nebo jen zanechte kontakt a my se Vám ozveme.

    https://www.inomentors.cz/wp-content/uploads/2018/01/bgn-celeste-quote-scaled.jpg
    Mám zájem o první schůzku s mentorem.
    Napište nám, nebo jen zanechte kontakt a my se Vám ozveme.

     Fakturační údaje

     INOMENTORS s.r.o.
     Valdštejnovo náměstí 114
     506 01 Jičín
     IČ: 9830286
     DIČ: CZ9830286
     BÚ: 2801923672/2010

     Copyright by Kotyskova.com. All rights reserved © 2021.

     INOMENTORS