Hana Šmídová

Je zbytečné léčit oko bez hlavy, hlavu bez těla a tělo bez duše.
- Hippokrates
https://www.inomentors.cz/wp-content/uploads/2024/02/medailonek-Hanka-2.jpg
Proč právě Tradiční čínská medicína

S Tradiční čínskou medicínou jsem se blíže seznámila zhruba před deseti lety, tenkrát ještě jako pacientka. Její pojetí vnímání člověka a světa kolem mi doslova učarovalo. Následné čtyřleté studium na 1. škole TČM v Praze mi dalo základ pro další poznání této krásné celostní medicíny s historií a generacemi ověřenou zkušeností.

Fascinují mě její principy, které definuje na základě pozorování světa přírody a lidského těla.

Důležitou filozofií je projevená dualita, harmonie Jinu a Jangu, která zajišťuje zdravé fungování našeho vnějšího i vnitřního světa.

O co usiluji

Mým zájmem je podpora této harmonie. Z pohledu zdraví je to primárně zdravý životní styl, na který kladu velký důraz. Týká se všech našich každodenních návyků, ale také způsobu myšlení a chování. Sebereflexe a případné změny jsou podstatným prvkem léčby. V Tradiční čínské medicíně je tomuto tématu věnováno rozsáhlé učení Yang Shen Fa. Což v překladu znamená Umění pěstování života ve zdraví. Obsahuje soubor doporučení týkající se stravy, práce s myslí a emocemi, cvičení a masážních technik. Uvádí se, že za úspěchem léčby stojí ze 70%, zbylých 30% ovlivňuje fytoterapie a stimulace akupunkturních bodů.

Cesta osobní zkušenosti

Ze své osobní zkušenosti mohu výše uvedené jen potvrdit. Svým přístupem k sobě samé jsem se kdysi dovedla téměř k vyhoření. Musela jsem změnit nejen jídelníček, ale především celkový postoj k sobě i svému životu.

Pro vyléčení bylo třeba pochopit, že vše co se mi děje, včetně nemoci, není náhodou. A za to jsem musela převzít plnou odpovědnost. Zásadní byla a stále je práce s myslí a emocemi.

Začala jsem hledat kdo jsem a kam směřuji. Ukončila pracovní poměr v bance a zapsala se do studia čínské medicíny. Věnuji se věcem, které mi dělají radost.

Co vám mohu nabídnout

Stále se učím a rozvíjím po profesní i osobní stránce. Pravidelně medituji, cvičím qigong a různé dechové techniky. Volný čas ráda trávím v přírodě.

Zajímám se o zdravé stravování, nejen z pohledu čínské dietetiky, ale také poznatků současné vědy. Jsem akreditovaná výživová poradkyně.

Aktuálně navštěvuji 7 měsíční výcvik Transformativní kouč. Vedle léčení těla jsem hledala nejefektivnější způsob pro léčení duše. A v transformativním koučinku jsem jej našla. Jeho důležitou součástí je naslouchání. Otevírá prostor pro zvědomění příčin, které stojí za vychýlením těla z rovnováhy a podílí se tak zásadně na vzniku nemoci.

Styl mé práce

Společně budeme o těchto příčinách přemýšlet a prozkoumáme jejich původ. Naučím vás  vnímat potřeby svého těla a podíváme se na váš životní styl. Nastavíme jeho udržitelnou a zdraví prospěšnou podobu. Navedu vás na cestu sebepoznání a napojení se na vlastní moudrost. Za sebe i svůj život převezmete plnou odpovědnost. Prohloubíte pocit své jedinečnosti, sebehodnoty a důvěry v sebe i život sám.

Jaké metody používám

Své znalosti z oblasti zdravého životního stylu ráda propojuji s transformativním koučinkem a léčebnými metodami Tradiční čínské medicíny (masážní celotělová a kosmetická technika guasha, fytoterapie a akupresura).

Ráda Vám budu oporou na cestě za poznáním. Člověk má velmi silné samoléčebné schopnosti, jen mu v tom nesmíme bránit.

V Inomentors vedu úvodní konzultace, které společnost poskytuje zdarma.

V průběhu sezení si povíme o důvodu vaší návštěvy a vašem aktuálním životním stylu. Upozorním vás na jeho problematické části a dostanete první doporučení související s nápravou. Na základě vašich preferencí vybereme vhodnou léčebnou metodu a terapeuta.

Absolvované kurzy:
 • 2023 – dosud: Transformativní koučink (7 měsíční výcvik koučinku, Porozumění mysli)
 • 2024: Kosmetická a ozdravná guasha (1. škola Tradiční čísnké medicíny – TČM; první výukové centrum guasha masaží v Evropě)
 • 2023: Guasha – masáž těla pro prevenci, ozdravení a diagnostiku dle TČM (1. škola TČM)
 • 2023: Letní retreat Qigong (Lotus Nei Gong Prague)
 • 2022: Výživový poradce (Vital Institut)
 • 2020: Trauma sensitive jóga (PhDr. Šárka Soudková, Ph.D., TCTSY-F)
 • 2019: Akupunktura podle pěti prvků (1. škola TČM)
 • 2017 – 2018: Neigong (Studijní program Andao Qigong)
 • 2017: Letní retreat Qigong (Andao Gigong)
 • 2017 – 2020: Studium Tradiční čínské medicíny (Akupunktura, Fytoterapie, Dietetika, Metoda Yang Shen Fa – pěstování života ve zdraví)
https://www.inomentors.cz/wp-content/uploads/2018/01/bgn-celeste-quote-scaled.jpg
Mám zájem o první schůzku s terapeutem.
Napište nám, nebo jen zanechte kontakt a my se Vám ozveme.

  https://www.inomentors.cz/wp-content/uploads/2018/01/bgn-celeste-quote-scaled.jpg
  Mám zájem o první schůzku s mentorem.
  Napište nám, nebo jen zanechte kontakt a my se Vám ozveme.

   https://www.inomentors.cz/wp-content/uploads/2018/01/bgn-celeste-quote-scaled.jpg
   Mám zájem o první schůzku s mentorem.
   Napište nám, nebo jen zanechte kontakt a my se Vám ozveme.

    https://www.inomentors.cz/wp-content/uploads/2018/01/bgn-celeste-quote-scaled.jpg
    Mám zájem o první schůzku s mentorem.
    Napište nám, nebo jen zanechte kontakt a my se Vám ozveme.

     Fakturační údaje

     INOMENTORS s.r.o.
     Valdštejnovo náměstí 114
     506 01 Jičín
     IČ: 9830286
     DIČ: CZ9830286
     BÚ: 2801923672/2010

     Copyright by Kotyskova.com. All rights reserved © 2021.

     INOMENTORS