Jarmila Rybová

„Představivost je důležitější než vědomosti.“
- Albert Einstein
https://www.inomentors.cz/wp-content/uploads/2023/10/medailonek-Jarmila-2.jpg

Jmenuji se Jarmila Rybová a vedu kurzy strom života, kreslení pravou mozkovou hemisférou, Relaxační malování mandal a pokračující kurzy Barevného kreslení pastelkami.

Kreslení jsem chtěla studovat, jenže okolnosti mne posunuly na jinou cestu a z kreslení se stal můj velký koníček. Jednou se mi naskytla možnost účastnit se workshopu Kreslení PMH a ta metoda mne zcela nadchla. Bylo rozhodnuto. Absolvovala jsem lektorský kurz a to se psal rok 2006. Od té chvíle tyto kurzy pořádám.

Za 16 let vedení kurzů jsem získala mnoho poznatků, informací a hlavně jistotu ,že není člověka, který by portrét nenakreslil .

Ovšem v  Kurzu kreslení pravou mozkovou hemisférou nejde jen o kreslení.

Kreslení a malování je tvůrčí ale také relaxační technika, která vám umožní vyjádřit své pocity, emoce, radost i strach…

Máte-li špatnou náladu, stres nebo pociťujete vyčerpanost, strach, prázdno, špatně usínáte, máte problémy v partnerství, v práci, jste-li  nemocní… tak ponořením se do zajímavé činnosti odlišné od každodenního kolotoče se uvolňují bloky a člověk se dostává do pozitivní úrovně v řešení situací.

Kurz kreslení PMH k relaxačním technikám rozhodně patří. V průběhu kurzu pracujeme na zapojení vaši pravé hemisféry do aktivní činnosti , dojde k rozpouštění bloků a vytvoření nových spojů mezi oběma polovinami mozku. Tím se Vám otevřou nové dosud skryté schopnosti a možnosti, které zcela jistě máte a začnete vnímat svět v nové dimenzi.   Změní se Váš pohled na svět.

Průběh kurzu:                                                                                               

Kurz kreslení  je ponoření se do zajímavé činnosti, dává jak prostor pro relaxaci v příjemné atmosféře pomoci relaxační hudby, tak nabízí naučit se používat širší pohled na problémy z hlediska daleko širších souvislostí, s využitím intuice a rozvinuté kreativity . Různá jednoduchá cvičení vás naučí „přepnout“ na vnímání zprostředkované pravou mozkovou hemisférou.               Tento stav , kdy levá hemisféra přenechá vedení hemisféře pravé, je nesmírně příjemný. Je to způsobeno tím, že pravá hemisféra nevnímá čas a člověk se ocitá jakoby „v jiném světě“ . Pro mnohé účastníky kurzů je tento relaxační efekt stejně významný jako samotné výsledky práce, zvýšení sebevědomí nebo proměna jejich myšlení a vnímání.

Důkazem, že u Vás nastala změna, je nakreslení portrétů, nad  kterými budete vy i vaši blízcí stát s úžasem.

 Tato metoda přináší vynikající výsledky u všech cílových skupin, vč. osob s LMD. Je jedno, zda je vám 15 nebo X let ,věk nerozhoduje. Výsledkem je skok jak  v uměleckých  schopnostech, tak v novém kreativním přístupu k řešení úkolů všech oblastí života.   

Z praxe:

Seniorům lze kreslení velmi doporučit, věková hranice je neomezená a rozšíření si obzoru poznání sebe sama a dalších možností, těch není nikdy dost. U mne byla zatím nejstarší účastnice ve věku 78 let a byla nadšená. Po kurzu začala kreslit s velkou radostí se chlubila svým vrstevnicím. Ještě týž rok nakreslila portréty celé rodině jako dárky pod stromeček.Kurzem prošlo i mnoho učitelů, kteří získaly pro své žáky nové postupy a náhledy, jejich žáci pak ve škole vynikaly ne jen v kreslení, ale třeba také v matematice.

Tento kurz  je vhodný také  pro studenty, kteří chtějí jít na uměleckou školu. Zde už mám také absolventy, kteří pojaly kurz jako přípravu na přijímačky ,ty zvládly a velmi se jim daří.

Děti základních škol si absolvováním kurzu polepšily známku z kreslení ze 4 na 1.

Škoda, že pravá mozková hemisféra je naším vzdělávacím systémem zanedbávána, protože „nemluví“ a „nepočítá“.

Počet hodin hudební a výtvarné výchovy na našich školách je minimální.

A uvědomte si, kolik času vy sami trávíte v zajetí hudby, tance či vizuálního vnímání dnes. (nejde o sledování televize 🙂

Jisté je, že probuzení pravé hemisféry (například kreslením) může významně rozvinout vaše schopnosti, které využijete v mnoha dalších oblastech. Více si o funkcích hemisfér řekneme na kurzu.

Trénujte mozek a využijte možnosti, jež vám nabízí.                      

Fakturační údaje

INOMENTORS s.r.o.
Valdštejnovo náměstí 114
506 01 Jičín
IČ: 9830286
DIČ: CZ9830286
BÚ: 2801923672/2010

Copyright by Kotyskova.com. All rights reserved © 2021.

INOMENTORS